Kragujevački vaterpolo klub Radnički sezonu za nama završio je sa dva najvažnija trofeja. Naš klub odbranio je titulu regionalnog šampiona, kao i šampiona Srbije.
Ponos zbog ostvarenih rezultata vrlo brzo zamenila je zahvalnost ka svima onima koji su do tog ponosa doveli i koji su svojim nesebičnim radom i zalaganjem pomogli da Radnički bude novi, stari šampion Srbije i regiona.
Hvala igračima, našim šampionima, što su uvek sa ponosom, obrazom i kvalitetom nosili kapicu kluba. Hvala im što su prevazilazili sitne i krupne probleme na putu ka titulama koračajući kao šampioni. To su bili i ostali.
Hvala našoj vernoj publici na dokazu da je srce Šumadije i srce vaterpola. Vetar u leđa koji je znao da ponese Prlainovića, Jakšića i drugove do šampionskih visina, ali i znao da uputi aplauz podrške kad semafor nije bio na strani Radničkog. Hvala Šumadijo, hvala Srbijo, bez vas voda bi bila mutnija, titula nedostižnija.
Hvala Srbiji i Kragujevcu. Hvala svima koji su prepoznali da u vaterpolo i Radnički vredi ulagati. Počev od lokalne samouprave, preko ministarstva, odnosno visokih državnih organa, pa do predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, koji ne krije da zlatni olimpijski sport ima njegovu punu podršku zahvaljujući kojoj u našem bazenu pliva mnogo reprezentativaca Srbije. Nadamo se i verujemo da će i drugi klubovi vraćati srpske šampione kući pa da nas raduju u klupskom vaterpolu kao što to čine u reprezentativnom.
Hvala kompaniji „Know It“ bez koje mnogo toga ne bi bilo moguće i koja je sa puno entuzijazma i znanja stala iza našeg kluba. Verujemo da ćemo vam uskoro vratiti i nekim evropskim trofejima.
Hvala našim protivnicima. Hvala na borbi, hvala na „guranju“ unapred, na motivaciji, na svakom primljenom golu koji nas je terao da budemo bolji, na svakoj dobroj organizaciji utakmice koju smo prepisali. Uživali smo u borbi sa klubovima iz Crne Gore i jedva čekamo nove duele. Posebna počast i hvala ide našem srpskom rivalu – Novom Beogradu. Sportski rivalitet koji imamo nikada neće biti više od toga. Nastavićemo da vaš „vaterpolo skalp“ vrednujemo kao najvažniji, jer vaš kvalitet nas motiviše da i mi budemo bolji.
Hvala Uroše. Hvala što smo rasli uz tebe i za tebe, ali i što si nas načinio olimpijskim i evropskim šampionima. Hvala što tvoji ljudski kvaliteti odgovaraju tvojim stručnim vrlinama. Idemo dalje, da zajedno pomeramo granice i nalazimo put do osmeha svih ljubitelja vaterpola.
Hvala šumadijskoj i kragujevačkoj deci što maksimalno koriste besplatne škole plivanja koje je Radnički uveo i na taj način pokazuju da ima nade i budućnosti za najteži i najlepši sport na svetu. Nastavićemo da se radujemo vašim osmesima u vodi i da vas učimo da budete „delfini“.
Živela Srbija, živeo vaterpolo i vidimo se na bazenima širom Srbije i regiona.